Suure Jumalanna sümbol ehk Kolmainsuse sõlm, hõbe

Suure Jumalanna sümbol ehk Kolmainsuse sõlm, hõbe

Pikkus ca 3 cm

See kolmest vesica piscisest moodustuv kujund väljendab Suure Jumalanna kolme peamist avaldumiskuju: Neitsit (puhast loovat impulssi, mis on iseenesest terviklik ja jagamatu), Suurt Ema (elu andjat, kõige elava toitjat ja toetajat) ja Tarka ehk Teadjanaist (elu võtjat ja Suurt Tühjust). Lisaks on tegu Elulille tsüklisse kuuluva sümboliga, mis väljendab kolmandat loomispäeva. Seda kujundit tuntakse ka kolmjala ehk Kolmainsuse sõlmena, mis väljendab igikestvat, voogavat ja põimuvat, alguse ja lõputa liikumist – muutumist ühest olekust teise. Algselt oli tegu puhtakujulise Jumalanna sümboliga; alles hilisemal ajal, seoses patriarhaalsuse tulekuga, said jumalikkuse kolmeks väljenduseks Isa, Poeg ja Püha Vaim ning ka Indias muutusid nii Looja, Säilitaja kui Hävitaja meesjumalateks. Tasakaalustatuim nägemus Kolmainsusest oleks ehk järgmine: Jumal-Isa, Jumal-Ema ja Jumalik Laps, ent Kolmainsuse sõlme võib vaadelda ka kui individuaalse vaimu, hinge ja keha ühtsust. Igal juhul on kolm püha arv ning seda on austatud iidsetest aegadest saadik selles peituva erakordse väe tõttu.

Antud kujundilt leiate aga konkreetselt just Suurele Jumalannale viitava sümboolika ning siin ühendab Kolmainsuse sõlm tervikuks Tema kolm peamist avaldumiskuju. Need on siis Neitsi (mida tähistavad noorkuu ja tähed), Suur Ema (mida tähistab täiskuu või päike) ja Teadjanaine (mida tähistab vanakuu). Ka kujundi keskel asuv viisnurk on puhtakujuline Jumalanna sümbol, mis väljendab nelja elemendi (maa, vee, tule ja õhu) ühtsust viienda elemendiga (vaimuga) ehk siis teiste sõnadega, vaimu poolt rikastatud mateeriat ning Allika kohalolekut kõikjal loomingus.

Hind: 37.44 EUR

Tekst valgusesaar.comArray ( [0] => Array ( [lng_id] => 0 [lng_ord] => 0 [short_name] => GLOB [lng_name] => Globaalne ) [1] => Array ( [lng_id] => 1 [lng_ord] => 0 [short_name] => EST [lng_name] => Eesti ) [2] => Array ( [lng_id] => 2 [lng_ord] => 0 [short_name] => ENG [lng_name] => Inglise ) )