Ametüstist ruunid

Ametüstist ruunid

Pikkus ca 2 - 2,8 cm

Ruunid on püha tähestik, mis on jõudnud meieni muistsete germaani rahvaste vahendusel. Nemad kasutasid ruune eelkõige ennustusvahendina. Ametlikel andmetel võeti ruunid esmakordselt kasutusele Põhja-Skandinaavias elanud hõimude poolt. Vähem on teada tõsiasi, et need hõimud kuulusid läänemeresoomlaste hulka, kuna germaani rahvad saabusid Skandinaaviasse tunduvalt hilisemal ajal. Nimelt pärinevad kõige varasemad andmed ruunimärkide olemasolu kohta viimase jääaja lõpust, ca 12 000 eKr ja 10 000 eKr vahel. Sõna "ruun" tähistab "sosinal edastatud müsteeriumi" ehk püha saladust ning algselt oli tegemist iidsete märkidega, mille abil edastati, jäädvustati või korrigeeriti  universumi rütme. On üsna tõenäoline, et nii nagu Thoth andis egiptlastele hieroglüüfid, pärinevad ka ruunid Sise-Maal kõrgemates dimensioonides elavatelt valgustunud rahvastelt, kellega varastel läänemeresoomlastel tihedad kokkupuuted olid. Hiljem kuulutasid sõjakad germaanlased ruunid oma minekupärandiks. Sajandite jooksul levisid teadmised ruunidest üle kogu Põhja- ja Kesk-Euroopa ning viikingite merereiside tulemusel ka Arktikast ja Newfoundlandist kuni Vahemereni. Ruunidega töötamine ja ruunimärkidele mediteerimine võib aidata rakumälust esile kerkida  meie oma rahva ununenud ruunitähestikul (mille fragmente on siiamaani säilinud vanade peremärkide hulgas) ning teisi kaotsiläinud pühasid teadmisi.

Vt ka: Ennustamine, tervendamine ja loomine ruunide abil
Iidne ennustamiskunst uuel ajastul
 

***

Vahendades jumalikku armastuse ja valguse transformeerivat aspekti (violetset leeki), toob ametüst meis esile isetuse ning avab meid vaimsele tarkusele. Ametüst aitab ärgata multidimensioonilisele teadlikkusele, tugevdab ülemeelelisi võimeid ning on suurepärane kristall meditatiivsete seisundite saavutamisel ja kolmanda silma aktiveerimisel. Kui magada ametüst padja all või voodi kõrval, aitab ta sooritada kehaväliseid rännakuid, meenutada pärast ärkamist unenägusid ning on abiks unenäkku taassisenemisel. Ametüst kaitseb ka energeetilise rünnaku korral, transformeerides negatiivse energia jumalikuks armastuseks. Olles sügavalt rahustava toimega, blokeerib ametüst geopaatilist stressi ning keskkonnas olevaid negatiivseid energiaid. Harmoniseerides füüsilist, mentaalset ja emotsionaalset keha ning ühendades neid kõikjal viibiva vaimuga, puhastab ametüst aurat. See kristall on abiks ka siit ilmast lahkujatele ning aitab leppida kaotusega. Ametüstil on kaitsev toime ning ta aitab vabaneda halbadest harjumustest. See kivi tasakaalustab meeleseisundeid, meelt vastavalt vajadusele kas rahustades või stimuleerides, aitab paremini keskenduda, on abiks uute ideede ellu viimisel ning aitab mõista ja rakendada põhjuse- ja tagajärje seadust kõrgemate eesmärkide teostamiseks. Ametüst parandab mälu ja aitab leida õige motivatsiooni. See kristall viib tundeelu tasakaalu.

Hind: 61.00 EUR

Tekst valgusesaar.comArray ( [0] => Array ( [lng_id] => 0 [lng_ord] => 0 [short_name] => GLOB [lng_name] => Globaalne ) [1] => Array ( [lng_id] => 1 [lng_ord] => 0 [short_name] => EST [lng_name] => Eesti ) [2] => Array ( [lng_id] => 2 [lng_ord] => 0 [short_name] => ENG [lng_name] => Inglise ) )